HAKKIMIZDA

ANASAYFA /  HAKKIMIZDA
.01

Hakkımızda

Nüzhet Albayrak Mimarlık’ın öncelikleri çevreye duyarlı, biçimsel, işlevsel ve ekonomik olarak verimli tasarımlar ortaya koymaktır. Yapının ya da tasarım nesnesinin biçim ve ifade olarak zamansız olmasını hedefler. Karar verme sürecinde tasarımın kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını ve yeterinde iyi olup olmadığını sorgular. Bu tip yaklaşımlar da tasarımları aşırı cüretkar olmaktan alıkoyar.

Rotated image
.02

Bim

Projelendirme sürecinin ana platformu olarak Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) kullanıyoruz. Projenin tasarım sürecinden yapım ve sonlandırma aşamasına kadar BIM’i aktif olarak kullanarak mimar, mühendis ve şantiye ekipleri arasında bilgi akışını ve eş zamanlı çalışmayı sağlıyoruz. Bu durum tasarımın kullanım, işletme ve yapım sürecindeki olası problemlerin tahmin edilip önlenmesine, uygun maliyetli ve işlevsel projelerin tasarlanmasına, sürdürülebilir ve güvenli yapılar ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

.02

Algoritmik Tasarım

Algoritmik tasarımı konsept sürecinde ve uygulama optimizasyonunda kullanıyoruz. Özgün geometrileri yapısal ve işlevsel olarak verimlilikten ödün vermeden ortaya çıkarıyoruz. Ayrıca güneş, rüzgar gibi çevresel faktörleri proje ile entegre çalışıyoruz. Yaya ve araç trafiğinin verimliliğini analiz ediyoruz. Akustik ve yalıtım gibi kullanım verilerini kontrol edebiliyoruz. faydalanıyoruz.